Tişört Tasarla

Dijital baskı en çok tercih edilen ve her tür kumaşa uygulanabilen bir baskı yöntemidir. Bu teknikte çok fazla bir iş gücü gereği yoktur, bütün kumaşlar tek bir makineden çıkar. İstediğiniz renk ve model seçeneğini kullanma imkânına sahipsinizdir.

Süblime baskı yönteminde ise seçilen model bir ekran üzerinde hazırlandıktan sonra özel bir kağıda işleme yapılır. Oldukça zahmetsiz bir yöntemdir fakat tek sıkıntısı sadece polyester kumaşlara uygulanabilmektedir.

Emprime baskı ile tişört tasarla işlemini uygulayabilmek için model photoshop ile resmedildikten sonra ipek kalıplara basılır. Bu teknikte kaliteli bir sonuç elde edebilmek için kesinlikle işin ehli birisi tarafından yapılmalıdır.

Tüm bunların yanında yapılan tişört baskıların çabuk yıpranmaması ve yıkanma esnasında enlerinde solmalar yaşanmaması için yapmamız gereken en önemli şey kaliteli bir kumaş seçmektir. Bunun ardından da seçilen kumaşa uygun baskı türü tercih edilerek en uzun ömürlü tişört baskı elde edilmiş olur. Bu ikisi her ne kadar önemli ise, bu baskı işlemini yapacak kişi de en az bu ikisi kadar önemlidir. Çünkü bu işi yapacak kişinin alanında uzmanlaşmış ve ne yapması gerektiğini çok iyi bilen birisi olması gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir