ERDEM SEZER

Erdem SEZER

Erdem Sezer, 1988 yılında yüzme sporuna İ.Y.İ.K. (İstanbul Yüzme ihtisas Kulübü)’nde başlamıştır.

 

1995-2001 yılları arasında Türk Yüzme Milli Takımında yer almıştır. İlkokul’u Şişli Terakki Vakfında, Liseyi ise İSTEK Vakfı, Atanur OĞUZ Lisesi’nde okumuştur. 1998 Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonasında 200 m. “kelebek” branşında final yüzmüştür. 1998 yılında Akdeniz Oyunlarında (Co-federation of Mediterranean Nations) 200 m Kelebek’te 2.12.75 ile 2. olup, kendisine ait olan Türkiye rekorunu kırmış ve Türk Milli Takımının tek madalyasını kazanmıştır. 2000 Yılında Türkiye Şampiyonası ardından kazandığı burs ile üniversite eğitimi için aynı yıl Amerika Birleşik Devletlerinin, Indiana eyaletine, ardından da Florida eyaletinin Tampa şehrine gitmiş ve eğitimi ardından 2008 yılında Türkiye’ye dönmüştür. Toplam 44 Türkiye Rekoru, 1 Florida Eyalet Rekoru ve çok sayıda Türkiye 1.’liği sahibidir. Askerliği sırasında Ordu Milli Takımında bulunmuş ve 2009 yılında Kanada’da yapılan Yüzme Şampiyonasında 200 m. Kelebek branşında Dünya 4.’sü olmuştur. Türk Ordu Milli Takımının Dünya Yüzme Şampiyonlarında almış olduğu en iyi derece halen bu yarış ile kendisine aittir. 2013 yılı itibari ile Türkiye Yüzme Milli Takımlar Menajerliğine getirilmiştir.

 

Erdem Sezer, 1 Nisan 2014 tarihi ile görevine “Türkiye Yüzme Direktörü” olarak devam etmiştir.

 

Erdem Sezer

1996 yılında Amerika’ya lise eğitimi almak için giden genç bir Milli sporcu; Lise, üniversite, iş hayatı derken yaklaşık 12 yıl Amerika’da kalır ve bu süre zarfında Amerika’da bir kaç ev alır.

 

Dolar olarak aldığı kira, Türkiye’deki aynı fiyata alınabilecek evin kira getirisinin iki, neredeyse üç katıdır. Dolayısı ile ülkesine dönmesi halinde kirasının hesabına nasıl yatacağını, vergisinin nasıl ve kimler tarafından takip edileceğini öğrenmeye, kısacası başı ağrımadan parasını nasıl alabileceğini araştırır ve TRUSA Investment Management firmasını kurarak Türkiye’deki yatırmcılara Amerikandan Ev Almaları ve Kazanç Sağlamaları açısından destek vermektedir.

 

Erdem Sezer Resimleri

Erdem SezerErdem SezerErdem SezerErdem SezerErdem SezerErdem SezerErdem SezerErdem SezerErdem Sezer Erdem SezerErdem Sezer Erdem Sezer Erdem Sezer Erdem Sezer

Erdem Sezer Hakkında

Erdem Sezer Kişisel Blog İnternet Sitesi

www.erdemsezer.com/tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir