TRUSA – Amerika’dan Ev Almak

Amerikadan Ev Almak

TRUSA INVESTMENT MANAGEMENT – AMERİKA’DAN EV ALMAK

1996 yılında Amerika’ya lise eğitimi almak için giden genç bir Milli sporcu; Lise, Üniversite, iş hayatı derken yaklaşık 12 yıl Amerika’da kalır ve bu süre zarfında Amerika’da bir kaç ev alır. Dolar olarak aldığı kira, Türkiye’deki aynı fiyata alınabilecek evin kira getirisinin iki, neredeyse üç katıdır. Dolayısı ile ülkesine dönmesi halinde kirasının hesabına nasıl yatacağını, vergisinin nasıl ve kimler tarafından takip edileceğini öğrenmeye, kısacası başı ağrımadan parasını nasıl alabileceğini araştırır.

 

Ancak bu araştırma sürecine sırasıyla, avukat, muhasebeci ve emlak portföy yöneticisi dahil olunca, bireysel olarak bu prosedürün çok meşakkatli, uzun ve maliyetli bir süreç olduğuna bizzat tanık olur.

 

Bu yatırım fırsatını mümkün kılmak düşüncesi ile, TRUSA Investment Management firmasını hayata geçirmek için çalışmalara başlar ve uzun bir süreç sonunda iki Amerikalı ortağı ile 2005 Yılında TRUSA Investment Management faaliyetlerine Amerika’da başlar. 2005-2015 Yılları arasında TRUSA sadece Amerika’da satış yapar.

 

Şirket politikası “Sorunsuz Yatırım, Döviz ile Kazanç” olan TRUSA altyapısı, ancak 2015 yılında Türkiye’den yaptığı satışların tamamına kiracı garantisi desteği verebilecek duruma gelmiştir. 2015 Yılı itibarı ile Türkiye’deki müşterilerine Amerika’dan kira garantisi opsiyonu ile evler satmaya başlayan TRUSA, portföyünü ve dostlarını gün geçtikçe arttırarak günümüzde Türkiye’de sahasının lideri konumuna hızla gelmeyi başarmıştır.

Amerikadan Ev Almak

AMERİKA’DAN EV SATIN ALMA;

Türkiye’deki yatırımcıların Amerika’dan aldıkları “ikinci el müstakil evlerin” tüm satın alma ve sonrasındaki yönetim (kiralama ve takip) hizmetlerini sağlar.

 

Amerika kuruluşlu olan TRUSA, sektörde “kiracı garanti opsiyonlu ikinci el evler” ‘in satışını yapabilen tek firmadır.

 

Bireysel müşterilerinin yanı sıra, aynı alanda faaliyet gösterip, “kiracı garanti opsiyonlu ikinci el evleri” satan Türk firmalarının da satın alma ve yönetim işlemlerini TRUSA sağlamaktadır.

 

Kısacası Amerika’dan alacağınız “kiracı garanti opsiyonlu ikinci el evinizin” alım işlemleri, başka bir firma ile başlasa bile TRUSA ile devam edecek ve tamamlanacaktır.

 

Bu güçlü altyapısı sebebi ile Amerika’dan alınacak ikinci el evlerin satın alımı noktasında TRUSA’nın doğru adres olduğunu söylemek yerinde olacaktır.

Amerikadan Ev Almak için Tıklayın… 

Amerika’dan Ev Alma Avantajları

 

Gayrimenkulünüzün tapusu adınıza çıkar. Önce e-mail ile kopyası, ardından kargo ile orjinali size ulaştırılır.

 

Türkiye’deki kira getirisinin üç katına yakın kira getiriniz olur. (*Kiracı garantisi opsiyonu ile)

 

Evinizin kiralama, bakım ve takip gibi tüm ihtiyaçları profesyonellerce sağlanır.

 

Belirlediğiniz ülkedeki banka hesabınıza kiranız Amerikan Doları olarak yatırılır.

 

Dolar kurunun yükselmesi ile kazancınız da artar.

 

İhtiyacınız doğrultusunda Amerika’da oturma izni ve vatandaşlık başvuruları hizmeti için doğru adreslere yönlendirilir.

 

Amerika’da bulunan 5 ofis ve 27 kişilik profesyonel ekibimiz ile sürekli yatırımın en yüksek getiri sağladığı emlak portföylerinin ve yatırım piyasasının takibi ve yatırımcılarımıza sunulur.

 

Örnek yatırım fırsatı;

 

430.000 TL ‘lik bir emlak yatırımı ülkemizde ortalama 1000 – 1.300 TL kira getirisi sağlamaktadır.

 

TRUSA ile 80.000 Amerikan Doları karşılığı, yaklaşık 430.000 TL ile Amerika’dan alacağınız evinizin kira getirisi ortalama 685 – 800 Amerikan Doları yani takriben 3.767 – 4.400 TL’dir.

 

Listemizdeki emlak seçeneklerinin TAMAMINA “kiracı garantisi opsiyonu” verilmektedir.

 

*Yukarıda verilen örnek TRUSA yatırımları içerisinde yatırımcı çekmek amaçlı verilen bir örnek değildir.

 

Standart TRUSA yatırımlarından sadece biridir

 

TRUSA ile Amerika’dan alacağınız evinize ait Tüm giderleriniz sonrasında amortisman ( kendisini geri ödeme ) süresi 10 – 12 yıl arasında olacaktır. Dolayısı ile 80.000 dolarlık yatırımınız yılda net olarak 7.000 ila 8.000 dolar

 

arasında getiri sağlıyor olabilecektir.Öngörülen Yıllık Giderleriniz;

 

1. Vergileriniz ( Gelir ve Gayrimenkul vergileri )

 

2. Doğal afet sigortası gideriniz.

Amerikadan Ev Almak için İlk Adım

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Sadece İkinci El Evler?

 

Türkiye’nin aksine Amerika’daki yeni evlerin alımında bir indirim veya ikinci el benzerlerine göre ucuzluk söz konusu değildir. Tam aksine çoğunlukla yeni ev alıyor olmanın fiyat farkı ödenir. Vergiler de yükseleceği ve yatırımcılar için önemli olanın yıl sonunda ele geçecek net para olması sebebi ile ilk seçim asla yeni evler olmamalıdır.

Neden Müstakil Evler?

 

Apartman dairelerinin, müstakil evlerden daha ucuz olması konsepti Türkiye’den aklınızda olan bir bilgidir. Aksine işçilik ve el emeği Amerika’da pahalı olduğu için apartman dairelerinde sunulan hizmetler daha maliyetlidir.

 

Örnek olarak ayda 1.000 Dolar kira getirisi olan iki ev karşılaştırıldığında, apartman dairesindeki aidatları her zaman mal sahibinin ödeyecek olması alacağınız kirada ortalama 300-350 dolarlık bir gider oluşturacaktır.

 

Buna karşılık alacağınız müstakil evde çıkabilecek masraflar ev sahibine aittir. Fakat TRUSA her alınacak eve ekspertiz yaptırarak evin son durumunu ve çıkabilecek tüm masrafları aldığı (ortalama 30 sayfalık) detaylı raporlar ile görüp, sizinle mutabık kaldıktan sonra gerçekleştirmektedir.

 

Bu altyapı ve hizmetler sayesinde aynı satış fiyatı ve kira getirisi sağlayan bir apartman dairesi 650 dolar net kira getirirken, müstakil ev ise 1.000 dolar civarında kira getirisi sağlayacaktır.

 

“Kiracı Garantisi Opsiyonu” Nedir?

 

TRUSA, 2015 yılından beri Amerika’nın önde gelen sigorta firmalarından biri ile çalışmaktadır. Yapılmış olan 25 Yıllık anlaşma neticesinde TRUSA müşterileri istemeleri halinde aylık kiralarından %8 komisyon ödemek koşulu ile kiracı garantisi satın alabilirler. Bu opsiyon günümüz itibari ile TRUSA’yı Türkiye’de alanında tek ve lider konumda tutan en önemli özelliklerden biridir. İstemeniz halinde evinizi kiracı garantisi sistemi dışında da satın alabilir ve %8 ödeme yapmazsınız.

 

%8’lik Kiracı Garantisi Komisyonu İçerisine Neler Dahildir?

 

Aylık kiranızdan ödenecek %8’lik komisyon ile paranızın isterseniz Türkiye’deki isterseniz Yurt dışındaki Dolar hesabınıza her ayın 7’sinde yatırılması ve evinizin kiracısız kalmasına, kiracınızın kirayı geç ödemesine veya hiç ödememesine karşı sigorta satın almış olursunuz.

Amerikadan Ev Alma Avantajları

DÜNYADA TRUSA

TRUSA Investment Management, New York, Florida, llinois, Arizona, California ve İstanbul’da bulunan ofisleri, 27 çalışanı ve tüm Eyaletlerdeki çözüm ortakları ile Amerika’daki tüm yatırım amaçlı özel seçilmiş emlak portföylerine ulaşım sağlar.

 

TRUSA Investment Management, oluşturduğu altyapı ile Amerika’dan her türlü yatırım fırsatını ulaşılabilir kılmaktadır.

 

Hayalini kurduğunuz yüksek döviz getirili ev, ofis veya işletme gibi tüm yatırım araçlarını TRUSA’da bulabilirsiniz.

Yatırım Opsiyonları 

TRUSA INVESTMENT MANAGEMENT İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Giz 2000 Plaza Maslak Mahallesi, Eski Büyükdere Cd. No:7 Ofis No:53-54 Sarıyer / İstanbul 34398

Telefon : 0850 822 4707 – 0532 202 2400

Web Adresi : www.trusa.com.tr   Mail Adresi : info@trusa.com.tr 

Amerika’dan Ev Almak için Tıklayınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir